یک‌شنبه 24 آذر 1398

پاسخ نیروی انتظامی ایلام به گزارش " شب آشفته چغاسبز" ایسنا: پلیس انتظامی با هرگونه ناهنجاری و ایجاد مزاحمت به شدت برخورد کرده و می‌کند

 نیروی انتظامی ایلام جوابیه‌ای را به گزارش " شب آشفته‌ی چغاسبز" ایسنا صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام به دنبال انتشار گزارش خبری تحت عنوان " شب آشفته‌ی چغاسبز" توسط خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، نیروی انتظامی استان جوابیه‌ای به این شرح  به دفتر این خبرگزاری ارسال کرد.

با احترام پیرو انتشار مطلبی تحت عنوان " شب آشفته چغا سبز" که از طریق خبرگزاری ایسنا منتشر و در آن به مشکلات پارک تفریحی چغاسبز پرداخته و بصورت ضمنی نیز از عملکرد پلیس در تامین نظم و انضباط ترافیک این منطقه انتقاد کرده است ، مطالبی جهت تنویر افکار عمومی در ذیل خواهد آمد که امیدواریم با انتشار آن موجبات روشن‌گری بیشتر برای مردم فراهم شود.

اول اینکه نگارنده این مطلب موضوع را با مطالبی آغاز کرده که به نوعی نیاز هر پارک و مکان تفریحی می‌باشد و در ادامه نیز با غلو و بزرگ نمایی به طرح مطالبی پرداخته که در صورت دقت بیشتر تناقض  آنها به خوبی مشخص می‌شود .

 

توضیح اینکه در محلی که به گفته نگارنده دارای ترافیک شدید و وجود خودرو های زیاد پارک شده می‌باشد ویراژ دادن خودرو با سرعت بیش از 100 کیلومتر و حرکات نمایشی در بین جمعیت تا حدود زیادی محال است.

 

دوم اینکه پلیس انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی در این شب‌ها و از ابتدای فصل تابستان با حضور مستمر در پارک چغاسبز با استقرار گشت خودرویی و پیاده با هرگونه ناهنجاری و ایجاد مزاحمت به شدت برخورد کرده و می‌کند و گواه این مدعا خود مردم و تعداد خودروها و موتور سیکلت‌ها ی توقیفی در چند ماهه گذشته می‌باشد.

 

سوم اینکه نگارنده در ادامه با نگارش مطالبی پیش با افتاده باعث دلزدگی مردم از مراجعه به مناطق تفریحی و پارک‌ها شده است.(توضیح اینکه نوشتن از استفاده زوج های جوان از وسایل پارک و لج بازی با کودکان چه دردی از دردهای جامعه پاک می‌کند، مگر نه اینکه همه باید تلاش کنیم تا جامعه‌ای آرام ،با نشاط و پویا داشته باشیم.)

 

چهارم اینکه نگارنده پس از مقدمه چینی و نگارش مطالبی که توضیح آن داده شده به نقل قول‌هایی از رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام پرداخته و مشکل ترافیک شهر ایلام را به موضوع فرهنگ ارتباط داده است و این در حالی است که این مقام مسئول در پلیس راهور استان كرارا در مصاحبه با اصحاب رسانه تاكيد بر فهيم بودن و ولايت مداري مردم استان تاکید داشته كه در صدا و سيما و جرايد مستند است و بيشترين تلاش را در بحث آموزش قوانين و مقررات راهنمايي در ادارات و سازمان‌هاي دولتي و مدارس در سطوح مختلف جهت كاهش تصادفات و نهادينه كردن فرهنگ ترافيكي به موازات اصلاح معابر و پيگيري رفع نقاط حادثه خيز جهت روان‌سازي ترافيك داشته كه مشهود است.

 

و آخر اینکه پلیس همواره و در همه حال حافظ نظم و امنیت و آرامش مردم بوده و به این خدمت‌گذاری خود نیز می‌بالد و تامین امنیت نیز دیگر وظیفه ای است که پلیس استان خود را به آن مکلف دانسته و در این جهت از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

نظرات ارسال نظر
 • علي نقي در تاریخ ۳۱ تير ۱۳۹۲

  با سلام اولا كه اين يك تكذيبيه هست و نه جوابيه دوما قضاوت با مردم است از دست اندركاران محترم نيروي انتظامي تقاضا مي شود كه خودشان با 110 تماس يگيرند اگر كمتر از نيم ساعت در محل حاضر شدند بنده حاضرم به ازاي هر دقيقه يك بار اعدام شوم .

  پاسخ به این نظر
 • همشهریدر تاریخ ۱ مرداد ۱۳۹۲

  خواهشاً پلیس محترم توضیح دهند که از 2 ماه پیش تا کنون بر اساس آمار موجود چند بار نیروهای محترم امنیتی و انتظامی به شهر بازی چقا سبز که هر شب پذیرای تعداد زیادی از خانواده های ایلامی است مراجعه کرده اند خدائیش جوابی بدین که خودتون هم قبولش داشته باشید آماری که ما گرفتیم در طول حدود 80 روز گذشته فقط و فقط یکبار و آنهم به اصرار تماسهای تلفنی با پلیس 110 و برای مدت حدود 5 دقیقه برادران محترم نیروی انتظامی در محل مذکور حضور داشته اند این است معنای وظیفه ذاتی پلیس و نیروی انتظامی جداً مایه تأسف و شرم این استان است که چرا باید اینچنین باشد واقعاً چرا؟/

  پاسخ به این نظر
 • شهریار مرشدیدر تاریخ ۱ مرداد ۱۳۹۲

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید به کلیه پرسنل محترم نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی که زحمات بی دریغ آنها بر هیچکس پوشیده نیست، مطالبی را در پاسخ به جوابیه نیروی انتظامی به استحضار می رسانم. 1 - اینجانب به شخصه شاهد ویراژ با سرعت بالا توسط برخی رانندگان در محوطه موسوم به پارکینگ پارک کوثر ملاحظه نموده و این موضوع به هیچ وجه دور از تصور نیست و با حضور مستمر در این اماکن هم می توان آنها را مشاهده نمود و هم با آنها برخورد کرد. 2 - آرام جلوه دادن و نشان دادن جامعه و اماکن عمومی و تلقین آرامش به جامعه کار شایسته ای است ، اما این امر دلیلی برای عدم انتقاد پذیری و نگفتن مشکلات موجود و چشم خود را به روی این مسایل بستن نخواهد بود . بهتر است کمی با آرامش و انصاف انتقادها را بررسی و در مورد آنها تصمیمات مناسب و به نفع عموم مردم بگیریم تا موجب خشنودی و رضایت خلق خدا گردد. 3 - موضوعی که مشکلات راهنمایی و رانندگی را به پایین بودن فرهنگ ارتباط داده اند نمی تواند بکلی نادیده گرفته شود . دلایل مختلفی برای مشکلات ترافیک شهر ایلام وجود دارد - ازجمله مشکلات زیر ساختهای خیابانها و معابر و میادین و عدم برنامه ریزی بلند مدت و عدم تناسب طراحی خیابانها و معابر با نیاز روز و ... اما عدم توجه و رعایت مقررات از سوی رانندگان و متاسفانه عادت کردن مردم به اینکه تا حضور مامورین راهنمایی و رانندگی نباشد رعایت کامل قوانین و احترام به آنها و رعایت حقوق دیگران بطور کلمل از سوی برخی رانندگان صورت نمی گیرد - همچنین عادتهای غلط رانندگان در گذر از چهار راهها و خیابانهای 2 طرفه از جمله مشکلات فرهنگی است - در مقررات آمده در هنگام تردد در 4 راه رانندگان می بایستی از منتهی الیه سمت راست عبور نمایند که همه ما شاهدیم در چهار راهها اکثر رانندگان از چند متر مانده به چهار راه به سمت چپ پیچیده و حتی مسیر خودروهای سمت مخالف را نیز می گیرند و باعث ایجاد گره ترافیکی در 4 راه می شوند . همچنین در زمان ترافیک برخی خودروها تاب ماندن پشت خودروها را نداشته و با انحراف به چپ ضمن تجاوز به حقوق خودروهای جلویی مسیر خودروهای مقابل را نیز مسدود کرده و باعث تشدید ترافیک می گردند. این موضوع در روزهای جمعه فصول پاییز و زمستان در مسیرهای منتهی به تونل جاده صالح آباد و در فصل بهار در مسیر تونل آزادی نیز به کرات مشاهده شده و باعث آزردگی رانندگان منظم و احترام کننده به حقوق دیگران می گردد.

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۱ مرداد ۱۳۹۲

  دفاعیه اش که به دل ننشست

  پاسخ به این نظر