سه‌شنبه 8 بهمن 1398

۱۸تا ۲۴ ساله‌ها، عامل ۳۳ درصد تصادفات در ایلام

رئیس عملیات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: افراد بین 18 تا 24 سال 33 درصد از حوادث رانندگی در معابر درون شهری استان را به خود اختصاص داده‌اند.

محسن ناصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: برابر بررسی‌های به عمل آمده افراد بین 18 تا 24 سال سن 33 درصد از تصادفات و حوادث رانندگی در معابر درون شهری استان را در چهار ماهه ابتدای سال جاری به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: بررسی آماری پلیس نشان می‌دهد که 43 رانندگانی که در این مدت دچار سانحه شده‌اند با مدرک تحصیلی دیپلم و 38 درصد نیز زیر دیپلم بوده‌اند.

ناصری تصریح کرد: از مجموع کل تصادفات بوقوع پیوسته در چهار ماهه ابتدای سال جاری 71 درصد تصادفات به خودرو های سواری اختصاص داشته است.

رئیس عملیات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام با تاکید بر اینکه سن رانندگان در بروز تصادفات تاثیر بسزایی دارد، گفت: عدم مهارت در رانندگی را از علل بروز تصادفات است.

وی از رانندگانی که به تازگی موفق به دریافت گواهینامه شده‌اند، خواست تا با اعتماد به نفس و اطمینان از مهارت در رانندگی خود وارد چرخه ترافیک شوند که این امر تاثیری مضاعف در کاهش تصادفات دارد.
نظرات ارسال نظر