پنج‌شنبه 3 بهمن 1398

روسای ستاد های انتخاباتی ۳ نامزد ریاست جمهوری در استان در ایسنای ایلام

روسای ستاد جلیلی ، قالیباف و روحانی در ایسنای ایلام  حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام ذبیح الله مهری پور رییس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام  در آغاز  این نشست ضمن تبریک حماسه سیاسی 24 خرداد به دست اندر کاران ستادهای انتخاباتی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری  اظهار کرد: شور و نشاطی که پس از برگزاری انتخابات برکشور حکمفرما  شده است نوید بخش افقی روشن برای نظام و کشور است .

وی با بیان اینکه آنچه در 24 خرداد اتفاق افتاد نشانه هوشیاری ملت بزرگ ایران در این شرایط خاص می باشد گفت: رهبری با نامگذاری امسال به نام "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی " راهبرد دقیقی را مشخص کرد و ملت هم آن را عملیاتی نمود.

رییس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام ادامه داد: ملت ایران پیروز این انتخابات اند و نشان دادند درک بالایی از شرایط کشور دارند و با خلق این حماسه سیاسی موجبات افزایش امنیت کشور را فراهم آوردند.

مهری پور با قدردانی از عوامل اجرایی انتخابات نقش رسانه ها  را در تحقق حماسه سیاسی مهم ارزیابی کرد و افزود : در این  بین رسانه ملی توانست  نقش خود را بخوبی ایفا نماید و زمینه شناخت بیشتر مردم از  کاندیدای مورد نظرشان را فراهم کند .

رییس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام رفتار کاندیداها را قبل و بعد از انتخابات را رفتارسیاسی مترقیانه توصیف کرد و ادامه داد:رفتار رییس جمهور منتخب و دیگر کاندیداها کاملا به دور از حاشیه بود و این نشانه ی خوبی از وفاق ملی بعنوان نیاز امروز جامعه است.

مهری پور با بیان اینکه مردم با حضور حماسی خود با استفاده از بسترهای ایجاد شده چشم طمع دشمنان را به ایران اسلامی کور کردند ادامه داد: آنچه این وفاق را ایجاد کرد رفتار خرد ورزانه همه کاندیداها بود که با تکیه و تاکید بر آرمان ها ، اهداف ، اصول و ارزش های انقلاب روزنه امید را در دل مردم روشن نمودند.

وی در پایان ابراز امیدوراری کرد: این وفاق ملی در سطح استان هم انعکاس خوبی پیدا کند و با اجماع میان نخبگان استانی ، استان با استعداد ایلام با سرعت بیشتری به سمت اعتلا و پیشرفت حرکت نماید.

نیک روش رییس ستاد جلیلی در استان  در این نشست ضمن تقدیر از  خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه ایلام ، بخاطر فعالیت های سازنده قبل و بعد از انتخابات اظهار کرد:انتخابات 24 خرداد مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و مغرضان داخلی و کسانی که نمی خواستند  این حماسه محقق شود زد و مردم همیشه در صحنه فکارغ از تعدد کاندیداها و مشکلات اقتصادی فرمان رهبر را لبیک گفتند .

وی نقش خبرگزاری ها و مطبوعات و رسانه ها را در شورآفرینی برای تحقق این حماسه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: عقلانی عمل کردن کاندیداها  موجب ایجاد وفاق ملی شد.

رییس ستاد دکتر جلیلی در ایلام  ادامه داد:باید واقع بین بود و مشکلات مردم را فراموش نکرد چرا که قطعا در مدت 1 یا 2 ماه نمی توان این مشکلات را حل کرد.

نیک روش خدمات دولت کنونی را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت : هر چند بدلیل ناکارآمدی مدیران احمدی نژاد بسیاری از طرح ها محقق نشد اما دولت باید از این تجربیات و نیروهای متعهد و متخصص استفاده کند.

نیک روش با انتقاد از اینکه استان ایلام به کارگاه کارآموزی مدیران غیر بومی تبدیل شده است و فرزندان این استان مدیرانی نمونه در استان های دیگر هستند ابراز امیدواری کرد دولت آینده از این نیروها به خوبی استفاده کند.

صیدی رییس ستاد قالیباف در استان  نیز در این نشست ضمن تقدیر از مردم و بصیرت بالا و رمان شناسی آنها  اظهار کرد: خلق این حماسه دل رهبری را شاد و دشمنان را نابود کرد که همه این موفقیت ها مدیون فضای مناسب عقلانی بود که پدید آمد.

وی جایگاه مردمسالاری دینی را دارای جایگاهی با شکوه عنوان کرد و گفت: مردم بر این باورند که رای آنها اصالت دارد و به همین دلیل با حضور گسترده خود در انتخابات شرکتی گسترده و حضوری فعالانه دارند و حماسه سیاسی را با موفقیت رقم زدند.

رییس ستاد قالیباف با بیان اینکه یکی از گفتمان های بسیار مهمی که انقلاب وجود دارد "پیشرفت و عدالت است" و می توان از تمام ظرفیت های استانی برای تحقق این گفتمان  استفاده کرد .

صیدی یکی از مهم ترین عامل های  پیشرفت قدرت بخشیدن به وحدت و استفاده از نیروهای مستعد و قابلیت داری است که خود را به عرصه جامعه نکشانده اند و فضایی هم برای آنها آماده نشده است گفت: و اگر بخواهیم پیشرفتی در این گفتمان داشته باشیم باید از همه استعدادهای شگرفی که در بدنه کشور وجود دارد استفاده کرد.

وی رفتار کاندیداها  را در این مدت بیانگر شروع وحدت سیاسی در کشور دانست و گفت : پیشرفت نتیجه این اتحاد است و نشست امروز در ایسنا نشانه ی  این شروع وحدت است.

وی ضمن قدردانی از مردم بخاطر خلق فضای جدید سیاسی گفت: ما در ستاد قالیباف یک سند راهبردی که حاصل 6 ماه مطالعه چالش ها و نیازها برای توسعه استان است را تهیه  کرده و  آن را در اختیار ستاد رییس جمهور منتخب به امید توسعه استان خواهیم گذاشت و در سایر زوایا هم اعلام همکاری می کنیم.

وی شناسایی نیروهای مستعد استان را از  برکت تشکیل ستادها دانست و ابراز امیدواری کرد: از توان این نیروها استفاده شود.

عبدالحمید کرمی جانشین ستاد دکتر حسن روحانی  ضمن تشکر از جهاد دانشگاهی که همواره محل بحث های کارشناسی بوده  و اقدامات مفیدی را به انجام رسانده است گفت : امیدورایم این نهاد در دولت جدید با شوق بیشتری به فعالیت های خود ادامه دهد.

وی ادامه داد:انتخابات زیبایی های خاص خود را داشت و ما امید ، اخلاق و انصاف را مشاهده کردیم و می توان گفت که مردم از طریق رسانه ها مخصوصا رسانه ملی رییس جمهور خود را انتخاب کنند و امیدواریم در رسانه ملی بیش از پیش  به سمت مردم باز شود و مردم را بخوبی هدایت کنند.

وی با بیان اینکه در 8 سال گذشته بسیاری از نیروهای توانمند به دلایل مختلف منزوی و دستخوش آسیب های جدی شدند  ادامه داد: امیدوراریم دولت اعتدال ، دولتی که نیاز جامعه ما را بخوبی مطرح کرده است بتواند به این مشکل پایان دهد.

وی از رییس جمهور منتخب بعنوان شخصیتی فرهیخته و انقلابی که از آغاز با انقلاب رشد کرده یاد کرد و گفت: روحانی همراه  شهیدان بهشتی و مطهری و از شاگردان امام بوده است و در طول بعد از انقلاب زندگی ایشان بر مشی اعتدال بوده و بیش از هر چیزی بر منافع ملی نظر دارد و از برخی حاشیه هایی که در چند سال گذشته دامن گیر کشور شد دوری خواهد کرد و امیدواریم دولت تحت ریاست ایشان بر اساس رویکرد فراجناحی و  بر اساس منافع ملی و بین المللی بتواند بدرخشد.

کرمی ادامه داد: رهبری با شعارحماسه سیاسی بخوبی موقعیت را تشخیص داد و با بیان و با تاکید موکد خود بر اینکه کشور با یک جناح نمی چرخد نقشه راه را بخوبی جلو پای مردم گذاشتند.

جانشین ستاد روحانی در ایلام با بیان اینکه مردم با مقایسه ای که بین دولت های گذشته تا الان داشتند این گفتمان را برگزیدند و امیدواریم این گفتمان منشاء خیر و برکت برای حل مشکلات کشور و ارزشمندی در عرصه بین المللی باشد.

کرمی وضع عمرانی موجود و به بهره برداری نرسیدن بسیاری از طرح ها را که رییس ستاد دکتر جلیلی در استان  از آن انتقاد کرده بود را  ناشی از حذف شدن نیروهای متخصص و متعهد دانست.

وی با بیان اینکه  بسیاری از بزرگان نظام در طول 8 سال  مورد هجمه های ناجوانمردانه قرار گرفتند گفت: وجدان بیدار مردم در این دوره اخلاق و اعتدال را  برگزید.

کرمی با بیان اینکه  سابقه و دیدگاههای رییس جمهور  برای ملت ثابت شده است ابراز امیدواری کرد: دولت جدید  بتواند بنا بر شعار انتخاباتی خود از تمام نیروهای متخصص  استفاده و به معنای واقعی فراجناحی و در حط اعتدال حرکت کند.

وی با بیان اینکه در دولت احمدی نژاد در مورد بسیاری خدمات دولت های گذشته سیاه نمایی شد و جامعه از بد اخلاقی ها ضربه دید ابراز امیدواری کرد: دولت تدبیر و امید بتواند به اهداف خود برسد .

نظرات ارسال نظر