چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری ایلام: مشکل پسماندهای ایلام بزودی حل می‌شود

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ایلام، گفت: طرح مطالعاتی جامع پسماند توسط مشاور به پایان رسیده است و پس از تأیید نهایی مشکل پسماند در کل استان بصورت اساسی حل خواهد شد.
مهندس"روح‌الله نورمحمدی" در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: مدیریت جامع پسماندهای روستایی جنبه مهمی از مدیریت روستایی است که در راستای توجه بیشتر به این مقوله مهم امر در شهرستان ایلام دو دستگاه بنز کامیون خریداری شده که بر روی هر کدام بازو غلتان نصب شده است.
وی از خریداری 12 باکس زباله جهت نصب در مکان‌های تعیین شده در مجاورت روستاها خبر داد و گفت: مشکل تملک زمین برای استقرار این امکانات حل شده است و در مرحله تملک زمین‌های مورد نظر هستیم و پس از تملک زمین‌ها سکوهای مورد نیاز با مشخصات فنی جهت نصب باکس‌ها برروی آنها احداث خواهد شد.
نورمحمدی با بیان اینکه پس از انجام این طرح زباله‌های روستاها پس از جمع‌آوری توسط مدیریت روستاها، بوسیله ماشین‌های حمل زباله که در اختیار آنها قرار دارد و در سالجاری نیز سه دستگاه نیسان کمپرسی در اختیار آنها قرار گرفته است جمع‌آوری و در محل‌هایی که مشخص می‌شوند تخلیه و با ماشین‌های بنزی که به همین منظور جهت جابجایی باکس‌های محل زباله خریداری شده‌اند به سایت زباله شهرداری ایلام منتقل می‌شوند.
مدیر کل امور روستایی استانداری با اعلام این خبر که در آینده موضوع دفع پسماند و زباله روستاهای حوزه میش خاص و بالادست سد ایلام حل خواهد شد، تصریح کرد: طرح مطالعاتی جامع پسماند ایلام که توسط مشاور به پایان رسیده است و در مرحله تصویب و تأیید نهایی است و مشکل پسماند این حوزه در کل استان بصورت اساسی حل خواهد شد.
نظرات ارسال نظر