پنج‌شنبه 8 خرداد 1399

سارقان مسلح بانک‌ ملی ایلام دستگیر شدند

فرمانده انتظامی ایلام از دستگیری عاملان سرقت در بانک ملی شعبه بلوار جنوبی حضرت امام (ره ) شهر ایلام خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار علی دولتی با اعلام این خبر گفت: در پی یک فقره سرقت ازبانک ملی شعبه بلوار جنوبی حضرت امام (ره) شهر ایلام که در هفته گذشته به وقوع پیوست جستجوی پلیس برای دستگیری عاملان این سرقت مسلحانه آغاز شد.
وی با بیان اینکه پس از گذشت 24 ساعت با یک اقدام اطلاعاتی سارقان شناسایی و دستگیر شدند، افزود: عاملان این سرقت سه تن بوده‌اند که دو تن از آنان که به شهرهای تهران و مریوان گریخته بوده‌اند که با اقدامات دقیق اطلاعاتی و پلیسی دستگیر شدند.
دولتی با اشاره به اینکه سارقان توانسته بودند بیش از 27 میلیون تومان پول را از بانک خارج کنند، تصریح کرد: با همکاری مردم و برخورد موتورسیکلت سارقان با یک دستگاه خوردو عبوری موجب شد که که سارقان پول را رها کرده و فرار کنند.
وی با بیان اینکه دو قبضه اسلحه کمری از سارقان کشف و ضبط شد تصریح‌کرد: پرونده این متهمان برای رسیدگی بیشتر به مراجع قضایی ارسال شد.
فرمانده انتظامی ایلام به سخنان رئیس قوه قضاییه مبنی بر برخورد جدی با به هم زنندگان امنیت و جرائم خشن اشاره و هشدار داد: نیروی انتظامی استان به طور جدی و قاطع با زورگیران و مخلان نظم و امنیت در استان برخورد می‌کند.
دستگیری سارق هنگام فروش اموال مسروقه
فرمانده انتظامی شهرستان دره شهر واقع در استان ایلام از دستگیری فردی خبر داد که قصد داشت اموال دزدی را به فروش برساند.
سرهنگ جهانگیر زارعی در این باره گفت: این سارق که ساعاتی قبل از دستگیری از یک ساختمان نیمه کاره سرقت کرده بود قصد داشت اموال دزدی را به فروش برساند که گرفتار قانون شد.
وی  تصریح کرد: پس از اطلاع مأموران پلیس آگاهی از وقوع یک فقره سرقت مصالح ساختمانی تلاش برای دستگیری عامل این سرقت آغاز شد.فرمانده انتظامی شهرستان دره شهر گفت: پس از گذشت تنها یک ساعت از این ماجرا سارق که در حال معامله اموال دزدی بود توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.
وی تصریح کرد: متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی گردید و اموال سرقتی نیز به صاحبش بازگردانده شد.
اجرای طرح برخورد با مزاحمان خیابانی در ایلام
رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان ایلام از اجرای طرح برخورد با مزاحمان خیابانی و افراد بد پوشش طی 10 روز گذشته در ایلام خبر داد.
سرهنگ عبدالله فرهادی فر  تصریح کرد: در راستای مقابله با بد حجابی و برخورد با مزاحمان خیابانی این طرح به مدت 10 روز در استان ایلام به مرحله اجرا در آمد.
وی افزود: این طرح به منظور پیشگیری و مقابله با مزاحمان خیابانی و افراد بد حجاب و در راستای اجرایی کردن طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی دستور العمل برخورد با مزاحمان تهیه و به یگانهای اجرایی و فرماندهی انتظامی شهرستانهای تابعه ابلاغ و سپس طرح به مدت 10 روز با سازماندهی و بکارگیری کارکنان و امکانات موجود اجرا شد.
این مسئول تصریح کرد: در اجرای طرح، محله های آلوده و پاتوق مزاحمان شناسایی و تعدادی از آنان و همچنین افراد بد پوشش دستگیر شدند.
دستبند پلیس شیروان چرداول بر دستان شش سارق
فرمانده انتظامی شهرستان شیروان چرداول در استان ایلام از دستگیری شش سارق حرفه ای طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
سرهنگ بهروز علیمرادی در این باره گفت: مرحله جدید طرح تشدید برخورد با سارقان حرفه ای که از روز گذشته در سطح شهرستان آغاز شده نتایج خوبی را به دنبال داشته است .
وی تصریح کرد: طی 24 ساعت گذشته شش نفر از سارقان حرفه ای این شهرستان که در امر سرقت احشام و سیم برق فعالیت داشتند شناسایی و دستگیر شدند .
فرمانده انتظامی شهرستان کشف 18 راس احشام سرقتی ، مقداری سیم برق ، و ... را از نتایج دیگر اجرای این طرح در 24 ساعت گذشته اعلام کرد .
دستگیری سارقان سیم های برق در مهران
فرمانده انتظامی شهرستان مهران در استان ایلام از دستگیری سه سارق حرفه ای که در سرقت سیم برق فعالیت داشتند خبر داد.
سرگرد محسن کشتکار در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم و کابل برق شبکه هوایی در سطح شهرستان موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت .
وی با اشاره به اینکه سرقت سیم برق یعنی سرقت روشنایی مردم گفت: پلیس با حساسیت این موضوع را پیگیری و با بررسی دقیق صحنه های سرقت فعالیت خود را برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان مهران گفت: روز گذشته مأموران موفق شدند پس از ساعت ها کار اطلاعاتی سه سارق را که دارای سوابق متعدد سرقت نیز بودند شناسایی و دستگیر نمایند .
وی در پایان تصریح کرد: پلیس با مجرمان بخصوص سارقانی که امنیت عمومی مردم را به مخاطره بیاندازند به شدت برخورد خواهد کرد.
برپایی نمایشگاه تولیدات دانشی دفتر تحقیقات کاربردی
رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان ایلام از برپایی نمایشگاه تولیدات دانشی در دانشگاه پیام نور خبر داد.
سرهنگ ایرج فرجی در تشریح این خبر گفت: همزمان با هفته پژوهش نمایشگاه دستاوردهای علمی و دانشی نیروی انتظامی با هدف اطلاع رسانی و آگاه سازی نخبگان و دانشجویان در دانشگاه پیام نور ایلام برگزار شد.
وی اضافه کرد: این نمایشگاه به مدت یک هفته در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.
رئیس دفتر تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی ایلام تصریح کرد: تألیف و ترجمه پنج عنوان کتاب اجرای شش پروژه تحقیقاتی ، اجرای هشت میزگرد علمی و انتشار ده عنوان ویژه نامه همزمان با هفته پژوهش صورت گرفته است.
رونمایی از کتاب روند ده ساله خودکشی در ایلام مهمترین برنامه ریزی انتظامی در هفته پژوهش عنوان شده است.
نظرات ارسال نظر