پنج‌شنبه 8 خرداد 1399

ایستگاه پمپاژ "چمژاب" کی به آخر می‌رسد؟

ایستگاه پمپاژ "چمژاب ارمو" در شهرستان دره‌شهر از جمله طرح‌های تاثیر‌گذار در بخش کشاورزی است که با بهره‌برداری از آن 2500 هکتار از اراضی منطقه تحت پوشش شبکه‌های آبیاری قرار می‌گیرد.
آذرنوش عموزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه از تیرماه 87 شروع شده و هم اکنون از پیشرفت فیزیکی 70 درصدی برخوردار است.
وی با بیان اینکه ایستگاه پمپاژ چمژاب ارمو با خط انتقال 4 کیلومتر دشت‌های چمژاب‌، ارمو و کبودبان را تحت پوشش شبکه‌های آبیاری تحت فشار، بارانی و قطره‌ای قرار می‌دهد، تصریح کرد: به بهره‌برداری رسیدن این ایستگاه رونق و توسعه کشاورزی در منطقه را به دنبال خواهد داشت.
مدیر جهاد کشاورزی دره‌شهر ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح میزان اراضی آبی کشاورزی شهرستان از 6 هزار و 500 هکتار به 9 هزار هکتار افزایش خواهد یافت و میزان تولید محصولات زراعی سالانه شهرستان از 150 هزار تن به 180 هزار تن افزایش خواهد یافت.
عموزاده تصریح کرد: هزار خانوار کشاورز با جمعیت 5 هزار نفر در روستاهای ارمو‌، چمژاب‌، شیخ مکان‌، کله‌جوب و جهادآباد از شبکه‌های آبیاری این طرح بهره‌مند می‌شوند.
وی گفت‌: تاکنون اعتباری بالغ بر 90 میلیارد ریال برای این ایستگاه هزینه شده و برای بهره‌برداری کامل پروژه 50 میلیارد ریال اعتبار لازم است.
نظرات ارسال نظر