دوشنبه 23 تیر 1399

سعدی و خیام به هم می رسند/ میدان خیام ایلام حذف می شود

فرماندار ایلام گفت: میدان خیام در مركز شهر برچیده و حذف خواهد شد.
 
به گزارش ایرنا، 'ولی الله حیاتی' روز شنبه در نشست شورای ترافیك شهرستان ایلام افزود: میدان خیام با هدف روان سازی ترافیك این شهر حذف می شود.
وی ادامه داد: برای رفع گره های ترافیكی از ایلام ایجاد و راه اندازی ایستگاه اتوبوسرانی در خیابان سعدی شمالی مقابل آزمایشگاه مركزی شهر نیز ضروری است.
فرماندار ایلام، احداث دور برگردان پیش از میدان مادر و چهارباغ (بلوار) امیدی، اصلاح هندسی چهار راه شهیده ربابه كمالی، خیابان جنب اداره آگاهی، كوچه هشت متری منتهی به چهار راه 24 متری ولی عصر و خیابان سیدالشهدا و جداسازی ایستگاه های تاكسی رانی شهر را از دیگر مواردی عنوان كرد كه برای كاهش بار ترافیكی شهر در دستور كار جدی قرار دارد.
حیاتی گفت: اقدام های مناسبی تاكنون برای رفع مشكل ترافیك شهر ایلام انجام شده ولی مردم نیز باید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و كاهش استفاده از خودروهای شخصی در این زمینه مشاركت جدی داشته باشند.
به گزارش ایرنا، بر پایه آمارهای رسمی، ایلام از حیث تعداد خودرو به نسبت جمعیت، نخستین شهر كشور است.
اكنون به ازا هر چهار نفر جمعیت 220 هزار نفری ایلام، یك دستگاه خودرو در این شهر وجود دارد كه این آمار حتی از شهر تهران پایتخت كشور نیز فزونتر است.
این عامل در كنار عرض كم 90 درصد از خیابان های ایلام و وجود مشاغل خدمات رسان و عمومی نظیر ساختمان های پزشكی، بیمارستان ها، مراكز درمانی، دارویی و بهداشتی و صنوفی مانند طلافروشی و فروشگاه های بزرگ عرضه پوشاك و مواد خوراكی در هسته مركزی شهر از مهمترین عوامل اصلی بار ترافیك سنگین در شهر ایلام مركز استان است.
نبود توقفگاه و پاركینگ نیز در زمره دیگر عوامل موثر و تشدید كننده مشكل ترافیك ایلام است.
ترافیك و ازدحام خودروها، بیش از یك دهه است كه به چالش و معضل اصلی ایلام تبدیل شده و با وجود اجرای چندین طرح مهم از جمله حذف و برچیدن میدان مركزی سعدی به عنوان یكی از نمادهای قدیمی و هویتی شهر و احداث كنارگذرهای مختلف، این گره كور همچنان بازنشده باقی است.
به اعتقاد كارشناسان شهرسازی، گره كور كلاف سردرگم ترافیك ایلام با پهن سازی و تعریض خیابان های اصلی و مركزی و نیز ساخت توقفگاه های طبقاتی خودرو كه چندی پیش فرماندار وعده ساخت یكی از آنها را داد، برطرف می شود. 
نظرات ارسال نظر
  • ابوذردر تاریخ ۲۶ آذر ۱۳۹۱

    کاش یکی هم به فکر آسفالت خیابان شادآباد از چهارراه رسالت تا کشوری بود(بویژه از ابتدای اداره کشاورزی تا هتل خلاش) که با بهترین کمک هم انگار رو ویبره ای!!!!!!!!!!!!!واقعاً سطح آسفات ناهموار و پستی و بلندی آن اعصابو خراب میکنه.مسئولین لطفا هنگام تردد از این خیابان و یا خیابانهای دیگه دقت کنند،زشته واقعا زشته زشت

    پاسخ به این نظر