دوشنبه 23 تیر 1399

پژوهش نیروی انتظامی ایلام درباره علل خودکشی

رییس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان ایلام از تالیف کتابی با عنوان روند 10 سال خودکشی در ایلام خبر داد.
سرهنگ ایرج فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: مهم‌ترین راهکار برای پیشگیری از گسترش خودکشی ورود و مداخله سازمان‌ها و نهادهای مجری در جوامع هدف است.
وی با بیان این‌که موضوع خودکشی در حوزه مطالعات ویژه فرماندهی انتظامی استان ایلام قرار دارد، تصریح کرد: فعالیت های خوبی در این حوزه صورت گرفته است که تالیف این کتاب از شاخص‌ترین آنهاست.
رییس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان ایلام ادامه داد: پیشگیری از گسترش آسیب‌هایی مانند خودکشی مستلزم ورود و مداخله همه دستگاه‌ها و نهادهای مجری در جوامع هدف است و برابر آمارهای بدست آمده اختلافات و مشکلات خانوادگی 50 درصد علل وقوع خودکشی در استان است.
فرجی مشکلات روحی و روانی را علت شاخص دیگر در اقدام به خودکشی خواند و گفت: برابر نتایج بدست آمده از تحقیقات انجام شده که در کتاب" بررسی روند 10 ساله خودکشی در استان ایلام" آمده است کارروانی، فعالیت‌های فرهنگی و توجه ویژه به معضل بیکاری در بین جوانان مهم‌ترین راهکارهای پیش روی مسوولان و متولیان دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی برای مقابله با افزایش روند خودکشی در ایلام است.
وی با بیان این‌که این کتاب با همکاری و همراهی دانشگاه علوم پزشکی، سازمان ورزش و جوانان، بهزیستی و استانداری تالیف شده است در آینده نزدیک در اختیار پژوهشگران، محققان و کارشناسان مسایل اجتماعی قرار می‌گیرد.
نظرات ارسال نظر