شنبه 10 خرداد 1399

فعالیت ۶۲ گروه موسیقی زیرزمینی در ایلام

رییس حوزه هنری استان ايلام گفت: بیش از 67 گروه موسیقی در سطح استان وجود دارد كه تنها پنج گروه به طور رسمی فعالیت می‌کنند و مابقی به صورت زیرزمینی و غیرمجاز فعال هستند.
محمدعلی قاسمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: متأسفانه در حوزه ساماندهی گروه‌‌های موسیقی توسط سازمان‌ها و ارگان‌های فرهنگی استان برای ساماندهی گروه‌های غیرمجاز کار خاصی صورت نگرفته است.
وی با بیان اینکه در اولین اقدام این گروه‌ها شناسایی شده‌اند، افزود: تاکنون بیش از67 گروه چه به صورت رسمی و چه غیررسمی در سطح استان شناسایی شده است که در اکثر آنها برنامه‌هایي اجرا می‌شود که با شئونات اسلامی همخوانی ندارد؛ لذا نیازمند ساماندهی هستند.
قاسمی با اشاره به اینکه این گروه‌های موسیقی نیازمند ساماندهی هستند تا بر اساس معیارهای دینی و اسلامی برنامه اجرا کنند، تصریح کرد: باید با همکاری نهادهای فرهنگی استان یک موسسه تشکیل شود تا برنامه‌های گروه‌های موسیقی را تحت پوشش خود قرار دهد، مردم برای اجرای برنامه نشاط و شادی خود به این موسسه مراجعه و با رعایت شئونات اسلامی از خدمات آن بهرمند شوند.
وی با بیان اینکه تحقق این امر نیازمند حمایت تمام دستگاه‌های سیاسی، امنیتی، انتظامی و قضایی استان است، خاطرنشان کرد: اگر این حمایت صورت نگیرد بدون شک تشکیل این موسسه نمی‌تواند کارآیی لازم را داشته باشد.
رییس حوزه هنری استان اضافه کرد: اجرای بدون هماهنگی این برنامه‌ها هیچگونه سنخیتی با سنت دینی ما ندارد، بنابراين با توجه به وجود این نیاز در بطن جامعه، در صورت عدم ساماندهی این قضیه، در آینده نه چندان دور شاهد تأثیر منفی این جریان در بین مردم و بخصوص جوانان خواهیم بود.
قاسمی با بیان اینکه تأسیس این موسسه برای جلوگیری از اجرایی موسیقی‌های غیراخلاقی بدون مطابقت با شئونات اسلامی یک نیاز ضروری است، خاطرنشان کرد: اگر این گروه‌های موسیقی ساماندهی نشوند می‌تواند خطر بسیار بزرگی برای جامعه اخلاقی و دینی استان باشد.
نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۴ خرداد ۱۳۹۱

    مگر موسیقی محلی آزاد نیست آقای قاسمی از طرح این موضوع دنبال چیست

    پاسخ به این نظر