چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

حل یکی از مشکلات اساسی در ایلام/ افزایش پروازهای فرودگاه استان

طی سالهای گذشته همیشه کمبود پروازهای فرودگاه ایلام به عنوان یکی از مهمترین معضلات و مشکلات استان به شمار می رفت ولی در سال جاری و از 28 خردادماه با افزایش پروازهای فرودگاه این مشکلات تا حدودی برطرف می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، استان ایلام به عنوان یکی از استانهای در حال توسعه نیازمند به ایجاد زیرساخت در بخشهای مختلف برای توسعه است.

یکی از مهمترین مشکلات و معضلات سالهای گذشته کمبود پروازهای فرودگاه ایلام و البته لغو شدن پروازها بوده است.

لغو شدن پرواز فرودگاه که گاها به علتهای گرد و غبار و بارش باران نه چندان شدید رخ می داد، با ایجاد ساخت دستگاه فرود دقیق سعی شده است که از کنسلی پروازهای فرودگاه کم شود.

اما توسعه فرودگاه در استان ایلام به دلیل شرایط خاص استان از جمله دور از مرکز و عقب افتادگی توسعه امری ضروری است چراکه فرودگاه به عنوان یکی از زیرمجموعه های زیرساختهای هر منطقه نقش مهمی در امر افزایش سرمایه گذاری در استان دارد.

در سال جاری و از 28 خرداد با افزایش پروازهای فرودگاه شهر ایلام امیدواریم شاهد توسعه بیش از بیش از استان باشیم.

افزایش پروازهای فرودگاه ایلام علاوه بر منفعت برای توسعه استان، حجم زیادی از مسافران که گاهی اوقات تا یک هفته به دلیل کمبود پروازها در انتظار بودند نیز حل می شود.

قبل از این روزانه دو پرواز از رفت و برگشت از ایلام  به تهران صورت می گرفت که جوابگوی حجم زیاد مسافر در استان نبود.

مدیر فرودگاه ایلام در این ارتباط گفت: افزایش پروازهای فرودگاه ایلام به عنوان یکی از خواسته های به حق مردم استان در سال جاری تحقق یافته است.

مجتبی بیاتی نیا افزود: تعداد پروازهای فرودگاه شهدای ایلام افزایش یافته و این پروازها از 30 به 34 پرواز در هفته افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: در سالهای گذشته با تغییر نوع هواپیما تعداد مسافران جابجا شده از 50 نفر در هر پرواز به 105 نفر افزایش و طول مسیر تهران به ایلام از یک ساعت و 30 دقیقه به 50 دقیقه کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: از 28 خردادماه در روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهار شنبه سه پرواز و بقیه روزهای هفته دو پرواز از ایلام به تهران و بالعکس صورت می گیرد.

این مسئول افزود: با دایر شدن پروازهای جدید، پروازهای فرودگاه ایلام به 40 پرواز در هفته در مسیر های ایلام - تهران –ایلام – مشهد و ایلام – اهواز می رسد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام کوهستانی بودن ایلام و تشکیل ابرهای جوششی را دلیل مهم لغو پروازهای این فرودگاه در شرایط نامساعد جوی عنوان کرد.

وی نصب سامانه فرود دقیق در فرودگاه را در افزایش دید خلبان بسیار موثر دانست و گفت: خلبان تا فاصله دو هزار متری از باند هواپیما می تواند هواپیما را فرود آورد.

نظرات ارسال نظر
  • متیندر تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۹۱

    آقایان مسؤل استان مشکل اساسی اکثراستان ایلام گردوغبار بیکاری کمبودآب شرب و..........میباشد این مشکل پولدارانه که باهواپیما سفرمیکنند بابا ترابخداتوجه به مشکل اساسی بشودالبته دستتون درد نکنه این هم بایدحل شود ولی واقعیت هارابامردم بگید

    پاسخ به این نظر
  • علیدر تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۹۱

    به ما که محتاج نون شبیم چه.........

    پاسخ به این نظر