شنبه 3 اسفند 1398

امام جمعه ایلام: پدیده زشت بدحجابی فضای اخلاقی جامعه را تهدید می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: پدیده زشت بدحجابی فضای اخلاقی جامعه را تهدید می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حجت‌السلام محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: پدیده زشت بدحجابی و ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی به شدت فضای دینی و معنوی جامعه را تهدید می‌کند.
وی ادامه داد: متاسفانه این پدیده در جامعه در حال افزایش است، غفلت مسئولان از مسائل فرهنگی و عدم برخورد لازم با نارسایی‌های اجتماعی عامل اصلی در ترویج بی بند و باری در میان نسل جوان است.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: بد حجابی و اشاعه فرهنگ برهنگی ره‌آورد فرهنگ مبتذل غرب برای مقابله با ارزش‌های دینی و انسانی و برای ضربه زدن به هویت دینی و ملی مردم ایران و کم کردن احکام نورانی اسلام و سست کردن باورهای دینی و اسلامی که عامل مهم پیروزی و ماندگاری انقلاب و نظام اسلامی در این سه دهه است.
لطفی تصریح کرد: انقلاب اسلامی که در عرصه‌های گوناگون پیشرفت‌های اعجاب‌انگیزی داشته و توانسته است در تحولات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جهان به ویژه در برخی از کشورهای مسلمان منطقه مؤثر باشد هرگز نمی‌تواند نسبت به سایر ابعاد زندگی مردم بی‌توجه باشد.  
نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: پیشرفت‌ها و تحولات باید دارای زیربنای فرهنگی باشد و فرهنگ اسلامی و دینی و ارزش‌های الهی و معنوی باید اصل و اساس تمام تحرکات و اقدامات مسئولان کشور باشد.
این مسئول خاطرنشان کرد: سیاست، اقتصاد و تحرکات در ابعاد گوناگون متأثر از هویت دینی و فرهنگ اسلامی است که باید به این مهم توجه ویژه‌ای شود.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: امروز ایران از نگاه سیاستمداران و فرهنگ‌شناسان با فرهنگ دینی و معارف اهل بیت شناخته شده است و شناسنامه ایران به نام اسلام ناب و معارف اصیل تشیع رقم خورده است.
لطفی تصریح کرد: الگوی جامعه ما باید بر گرفته از سیره و سنت اخلاقی، سیاسی و اجتماعی رهبران دینی و امامان معصوم باشد.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام در بخش دیگری از سخنانش به سالروز شهادت امام موسی بن جعفر (ع) اشاره کرد.
وی در پایان سخنان خود به سالروز شهادت مجاهدین اسلام محمد بخارایی، صادق امانی، رضا صفارهرندی، مرتضی نیک‌نژاد اعضای حزب مؤتلفه اسلامی و همچنین سالروز تاسیس جهاد سازندگی اشاره کرد. 
نظرات ارسال نظر