یک‌شنبه 11 خرداد 1399

استادیوم ۱۵ هزار نفری ایلام چشم انتظار اعتبار

مدیرکل ورزش و جوانان استان ايلام گفت: برای تکمیل تنها استادیوم 15 هزار نفری شهر ایلام، 70 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
فرزاد فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ضمن بیان اینکه پروژه استادیوم 15 هزار نفری ایلام در سال 76 از محل اعتبارات ملی آغاز شد، اظهار کرد: برای ساخت این پروژه تاکنون مبلغ 66 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی با بیان اینکه میزان پیشرفت فیزیکی ساختمان این استادیوم 80 درصد و محوطه استادیوم 40 درصد است، افزود: پس از نصب سیستم آبیاری زمین چمن و پیست تارتان و کشت چمن پروژه استادیوم 15 هزار نفره شهر ایلام به بهره‌برداری خواهد رسید.
فتاحی در تشریح افتخارات کسب شده ورزشکاران استان در سال گذشته اضافه کرد: در حوزه ورزش 640 عنوان قهرمانی توسط ورزشکاران استان در دو بخش آقایان و بانوان بدست آمد که از این تعداد مدال کسب شده 140 عنوان آن بین المللی بوده که باعث به اهتزاز درآمدن پرچم پرافتخار کشورمان شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطر نشان کرد: در بخش عمرانی در سال 90 هر 21 روز یک پروژه ورزشی به بهره‌برداری رسید و امسال نیز 15 پروژه ورزشی افتتاح خواهد شد که تحولی در بخش ورزش استان ایجاد خواهد کرد.
وی گفت: در سال تولید ملی و کار سرمایه ایرانی که توسط رهبر معظم انقلاب نامگذاری شد، جامعه ورزش استان ایلام نیز در راستای تحقق این شعار ارزشمند تلاش خواهد کرد و با برنامه ریزی منسجم امسال سال شکوفایی ورزش استان خواهد بود، به طوری که تلاش شده است که ایلام میزبان 12 مسابقه قهرمانی کشور و بین‌المللی باشد.
فتاحی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی٬ اقداماتی از جمله برگزاری همایش تجلیل از خانواده‌های شهدای ورزشکار و زمین فوتبال چوار و اعزام کاروان راهیان نور انجام شده است، بیان کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود٬ ورزش می‌تواند یک عامل مهم در معرفی استان به کشور باشد و حضور ورزشکاران ایلامی در عرصه‌های مختلف بین‌المللی و کسب افتخار نشان از توانمندی و استعداد ذاتی ورزشکاران استان دارد.
نظرات ارسال نظر