دوشنبه 16 تیر 1399

مردم ایلام خواستار شدند؛ برخورد شدید قانونی با عاملان جنایت چوار(+تصاویر)

خبرنگار قدس آنلاین – مردم شهر ایلام که در ایام تعطیلات نوروزی به دامان طبیعت پناه برده بودند، در ساعت 4 بامداد روز جمعه یازدهم فروردین ماه سال جاری در منطقه¬ی تفریحی ششدار ( 10 کیلومتری شمال غربی شهر ایلام )، شاهد جنایتی تلخ و بی سابقه بودند.
به گفته شاهدان عینی در این حادثه شوم تعدادی از اراذل و اوباش با برنامه¬ریزی و طراحی قبلی، چادر تفریحی 4 جوان که جهت گذراندن تعطیلات نوروزی در این منطقه بر پا کرده و در حال خواب و استراحت بودند، را به آتش کشیده و جنایت آفریدند.
در پی وقوع این اتفاق ناگوار، مردم بخش چوار در حرکتی خودجوش با تجمع در مقابل بخشداری چوار خواستار شناسایی و مجازات سریع عاملان این فاجعه شدند.
متأسفانه یکی از ساکنین این چادر به نام « سجاد جعفری » که جوانی 25 ساله اهل و ساکن شهر چوار بود، با سوختگی 75 درصدی مواجه و پس از ده روز تحمل آلام و رنج های فراوان، سرانجام در بیستم فروردین ماه سال جاری در بیمارستان سوختگی امام موسی کاظم (ع) اصفهان درگذشت و دیگر مجروحان این حادثه در مراکز بیمارستانی، مراحل درمانی خود را طی می کنند.
با پیگیری هوشمندانه و اقدامات خاص قضایی و پلیسی سرانجام عوامل این جنایت شناسایی و دستگیر شدند و متهمین که در برابر شواهد و قرائن، چاره ای جز اعتراف نداشتند، با حضور در محل جنایت، صحنه وقوع جرم را بازسازی نمودند.
گفتنی است پس از درگذشت قربانی این جنایت ( سجاد جعفری ) که جوانی خوشنام و از خانواده¬های مذهبی منطقه بود، احساسات و افکار عمومی مردم ایلام جریحه دارتر شده و موجی از تنفر و انزجار از عاملین این جنایت ایجاد گردیده و ساکنین شهر چوار و دیگر مناطق استان ایلام با توجه به بی¬سابقه بودن وقوع چنین حادثه¬ای در استان، رسیدگی خارج از نوبت دستگاه قضایی به این پرونده و مجازات سریع مسببین و عاملین این جنایت را خواستار شدند.
نظرات ارسال نظر
 • عليدر تاریخ ۲۷ فروردين ۱۳۹۱

  ديگر هيچ حرفي براي گفتن ندارم. واقعا جاي تاسف دارد. اين امور برخورد قانوني و قاطعانه مي طلبد تا تكرار نشود.خانواده ها با اين وضعيت امنيت ندارند. حالا هي بگيم ايلام . . . .

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۷ فروردين ۱۳۹۱

  کاری که این اشرار سابقه دار کرده اند لشگر عمر سعد هم نکرده است. آتش زدن آدم زنده در خواب و آن هم در ایام نوروز، در تاریخ استان و کشور بی سابقه است. جانیان باید هرچه زودتر به سزای اعمال خود برسند.

  پاسخ به این نظر
 • تقیدر تاریخ ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

  فمن اعتدى علیکم فاعتدوا علیه بمثل ما اعتدى‏ علیکم؛(بقره؛194) پس هر کس بر شما تعدى کند به همان اندازه تعدى‏اش بر او تعدّى کنید.بنده به عنوان یک شهروند ایلامی خواهان برخورد قانونی وشرعی با عاملان این جنایت مطابق نص صریح قران کریم میباشم،باشد که درس عبرتی باشد برای سایرین

  پاسخ به این نظر
 • علیدر تاریخ ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

  من به عنوان یک شهروند چواری از مقامات قضایی میخواهم هرچه سریعتر نسبت به صدور حکم و اشد مجازات برای عاملین جنایت که در استان بی سابقه بوده اقدام نمایند.

  پاسخ به این نظر
 • حسامدر تاریخ ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

  نميدونم چي بگم خدايش بيامرزد و به خانواده و بستگان وي صبر عنايت فرمايد

  پاسخ به این نظر
 • حقجودر تاریخ ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

  بایستی با سرعت و خارج از نوبت به این جنایت رسیدگی نموده و جانیان را به اشد مجازات محکوم نمود. خوشبختانه خانواده مقتول هم تاکنون بر پیگیری از مجرای قانونی تاکید نموده و هرگونه برخورد خارج از قانون را رد کرده اند.

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

  قاطعیت در برخورد با چنین جانیانی خواسته تمام اهالی استان است. مسئولین باید اهمیت ماجرا را درک کرده و خارج از نوبت به این موضوع رسیدگی کنند شاید جو ملتهب این روزهای استان کمی برطرف شود

  پاسخ به این نظر
 • جواددر تاریخ ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

  لعنت بر این حیوانات آدم نما

  پاسخ به این نظر
 • محمدرضادر تاریخ ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

  سوره مائده آیه 32: مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا هر کس نفسی را بدون حق و یا بی آنکه فساد و فتنه ای در روی زمین کرده بکشد ، مثل آن باشد که همه مردم را کشته از دستگاه قضایی تقاضا دارم پرونده این قاتلین را به صورت خارج از نوبت مورد بررسی قرار دهد و به اشد مجازات برساند

  پاسخ به این نظر
 • رضادر تاریخ ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

  با این همه جنایتی که رخ میده دیگه امنیتی برای زن و بچه مردم نمونده دستگاه قضایی باید یه برخورد سریع و قانونی با مجرمین این حادثه انجام بده تا کسی دیگر جرات همچین کاری نکنه

  پاسخ به این نظر
 • علیدر تاریخ ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

  با سلام.خدمت خانواده محترم جعفری عرض تسلیت دارم.زمانی علیرغم تمام محرومیت های این استان به داشتن امنیت بالای ان و فراهم کردن این شرایط افتخار میکردم. اما امروزه زمانی که قدم بر کوچه خیابان های شهرمان میگذارم از امنیت نام و نشانی نمی یابم.از بعضی دوستان شنیدم این ارازل و اوباش اسپری فلفل نیز به همراه داشتند. یک سلاح سرد غیر متعارف. باید پرسید و اندیشید چگونه این ابزار دراختیار این نفرات گرفته و از کدام مبادی وارد شده؟ در قدرت اجرایی و شناسایی این مبادی و استفاده کنندگان آن,توسط دستگاه قضایی و امنیتی کشور شکی ندارم . شایسته است در اسرع وقت با در نظر گرفتن اشد مجازات برای عاملین و وابستگان این حادثه تلخ,درس عبرتی برای سایرین گردد .

  پاسخ به این نظر
 • علیدر تاریخ ۲۹ فروردين ۱۳۹۱

  خدا را سپاس و شاکریم که با توانمندی نیرو های غیرتمند امنیتی این ارازل بازاداشت و محاکمه آنان را خارج از نوبت از دستگاه قضایی خواستاریم.سرافراز باد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

  پاسخ به این نظر
 • محسندر تاریخ ۲۹ فروردين ۱۳۹۱

  فقط اعدام بابد بشوند اعدام حقشون است فقط اعدام بابد بشوند اعدام حقشون است

  پاسخ به این نظر
 • فرزاددر تاریخ ۲۹ فروردين ۱۳۹۱

  از این جور اتفاقات به وفور به گوش میرسه بی غیرتی تا این حد؟این کشور پلیس و قوه قضاییه نداره هر مورد برگی ننگین برای متولیان امنیت است لابد اگر اون قربانی صدمه ای به این متجاوزین میزد سالها باید در زندان میماند شاید هم اعدام میشد آیا قصوری در اجرای قانون نیست که هر روز باید شاهد این افتضاحات باشیم مسئولین مکلف به اجرای اشد مجازات در مورد اینگونه افراد در ملا عام هستند

  پاسخ به این نظر
 • بهزاددر تاریخ ۳۰ فروردين ۱۳۹۱

  بنا به گفته دادستان محترم شهرستان ایلام، همه متهمین اعتراف نموده اند که دو روز قبل در حالت مستی، برای خانواده ای ایجاد مزاحمت نموده و مقتول به دفاع از آن خانواده برخواسته و با جانیان درگیر شده است. جانیان نیز کینه وی را به دل گرفته و با برنامه ریزی قبلی، اقدام به این جنایت وحشتناک می کنند. اکنون بر دستگاه قضایی فرض است که سریع و قاطع و خارج از نوبت، مسببین را به اشد مجازات محکوم نماید.

  پاسخ به این نظر