پنج‌شنبه 19 تیر 1399

برگزاری اولین جلسه محاکمه عوامل اسیدپاشی منجر به مرگ دختر ایلامی

اولين جلسه رسيدگي به اتهامات سه متهم كه در تيرماه سال گذشته در شهرستان سرابله استان ايلام با پاشيدن اسيد روي مادر و دختري جوان موجب مرگ دختر شده بودند، صبح شنبه در شعبه اول دادگاه كيفري استان ايلام برگزار شد.
ميرزا ولي‌نژاد وكيل مدافع اولياي دم در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با اعلام اين خبر تصريح كرد: در اين جلسه «يادگار.ص»، «ليلا.ص» و «اسفنديار.س» به عنوان متهمان رديف اول تا سوم به همراه وكلايشان و زيور پروين به عنوان ولي دم حضور داشتند.
وي ادامه داد: در اين جلسه متهمان بر خلاف اظهارات خود در تحقيقات مقدماتي، اسيدپاشي روي «زيور پروين» و دختر جوانش را انكار كردند.
ولي‌نژاد با بيان اينكه براي رسيدگي به اين پرونده قطعا جلسات ديگري هم تشكيل خواهد شد، اظهار كرد: جلسه‌اي كه امروز تشكيل شد براي رسيدگي به اتهامات متهمان در خصوص اسيدپاشي منجر به مرگ روي «يثرا صيد» بود.
وكيل مدافع زيور پروين خاطرنشان كرد: پرونده‌ اسيدپاشي در مورد زيور هنوز در دادسراست و منتظر ارسال نظريه قطعي پزشكي قانوني هستيم.
نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

    پس از برسي لازم حق كسي ضايع نشود شديد ترين مجازات مرگ با اسيد برايشان در نظر گرفته شود

    پاسخ به این نظر
  • سعیددر تاریخ ۱ ارديبهشت ۱۳۹۱

    درایلام به اسم دفاع از ناموس متاسفانه با تعصبات بیخودی و عصر حجری دختران و زنان بیگناه و معصوم را با فجیع ترین اشکال و توسط پدر و برادر خودشان به قتل میرسانند و اب از اب تکان نمیخورد..............ننگ بر تعصبات کورکورانه...... ایلام امروز شما را به رسالتت که اعتلای فرهنگ عیلام است نظر مرا نشان بده تا شاید مرهمی باشد بر بزرگ ترین فاجعه فرهنگی عیلام امروز یعنی دختر کشی و خواهرکشی.........

    پاسخ به این نظر