یک‌شنبه 15 تیر 1399

دومنطقه‌ای شدن شهرداری ایلام خوب یا بد؟

تبدیل شهرداری ایلام به دو منطقه برای ارائه خدمات شهری به مردم موجب ايجاد برخي نارضايتي‌ها در ميان مردم شده است؛ اين در حاليست كه عضو و رییس کمسیون پیگیری و نظارت شورای اسلامی شهر، نحوه خدمت‌رسانی دو منطقه را ضعیف دانست و گفت: قطعا در ابتدای شروع هر کار، مشکلاتی وجود دارد که دو منطقه‌ای شدن شهرداری ایلام نیز از این امر مستثنی نیست.
درویش عباس فرهادیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،با بیان اینکه تقسیم شهرداری ایلام به دو منطقه، کاری بود که باید اجرایی می‌شد، اضافه کرد:از تقریبآ دو الي سه سال پیش، از سوی شورای شهر ایلام درخواست‌هایی برای دومنطقه‌ای شدن شهرداری ایلام داده شد که خوشبختانه در سال جاری محقق شد.
فرهادیان گشایش در کار مردم، تسریع در روند اجرایی کارها و راحت انجام شدن امورات مردم را از مزایای این طرح اعلام وعنوان کرد: ایجاد رقابت بین مدیران دو منطقه و روانسازی کارهای شهرداری در اجرای این طرح محقق می‌شود.
این عضو شورای اسلامی شهر ایلام با اشاره به اینکه تا این طرح در بین شهروندان جابیفتد مشکلاتی به همراه خواهد داشت، بیان کرد: اخیرآ با نصب بنرهای تقسیم‌بندی شهر در حوزه هر شهرداری، مردم بیشتر با شهرداری منطقه خود آشنا می‌شوند.
حجت شاکیان، رییس شورای اسلامی شهر ایلام نيز در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر ضعف اجرای این طرح گفت: اگر این طرح به خوبی اجرا شود، قطعآ یکی از طرح‌های موفق خواهد بود.
وی افزود: تا چارت شهرداری این مناطق به خوبی تکمیل شود یک بازه زمانی نیاز دارد که ممکن است مشکلاتی نیز برای مردم در پي داشته باشد.
شاکیان تصریح کرد: شهرداران این دو منطقه با نظارت شهردار مرکزی ایلام کار می‌کنند.
خالق منصوری، شهردار ایلام نیز در این زمینه به ایسنا گفت: طرح منطقه‌ای شدن شهر ایلام بیش از پنج سال است که با وجود آماده بودن تمام مجوز‌های قانونی و تقسیم‌بندی جغرافیایی در ایلام اجرایی نشده است.
وی با بیان اینکه شهر ایلام با170 هزار نفر جمعیت تاکنون تنها یک شهرداری داشته، افزود: در تقسیمات شهر ایلام، وسعت 1847 هکتاری ایلام نادیده گرفته شده و تنها تراکم جمعیتی آن مد نظر کارشناسان قرار گرفته است.
شهردار ایلام اضافه کرد: در نهایت با تلاش اعضای شورای شهر و دیگر مسوولان استانی، شهرداری ایلام دو منطقه‌اي شد و از این پس خدمات به مردم شهر ایلام مطلوب‌‌تر از گذشته می‌‌شود.
وی با اشاره به اینکه تسریع در کار مردم، کم شدن ترافیک در منطقه کنونی ساختمان اصلی شهرداری از مزیت های دو منطقه‌ای شدن شهرداری ایلام است، خاطرنشان کرد:خدمات‌رسانی مطلوب‌تر، عدالت بیشتر در ارایه خدمات به شهروندان از دیگر امتیازهای تبدیل شهرداری ایلام به دو منطقه است.
نظرات ارسال نظر
  • شهرونددر تاریخ ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

    مگر دومنطقه شدن در افزایش اعتبارات عمران شهری تاثیری دارد مهم خدمت رسانی اصولی به مردم است یک یادومنطقه شدن شهرداری ایلام اولویت بعدی است . نظارت ها رابیشتر کنید

    پاسخ به این نظر