جمعه 20 تیر 1399

طرح ارتباط ریلی ایلام به شبکه راه آهن کشور امسال اجرا می‌شود

مدیرکل جدید راه وشهرسازی استان ایلام گفت: آمارها نشان می‌دهد که 38 درصد از اقتصاد کشور هم اینک به بخش راه و مسکن اختصاص دارد.
به گزارش خبرنگار ایسنا ،"محمد امین نصراللهی زاده" در آیین معارفه خود افزود: ارتباط 40 درصدی از اقتصاد کشور به راه ومسکن نشانگر اهمیت حیاتی این دوموضوع است و بنابراین در استان هم بایستی از مقوله تئوری وارد مرحله عمل شویم.
وی تاکید کرد: در زمینه حمل و نقل در استان کارهایی انجام شده ولی در هر حال بایستی با کارهای قوی‌تر استان را از وضعیت فعلی نجات داد و برای این منظورمصوبه‌های سفرهای هیات دولت به استان که چهارسفر آن انجام شده و نیز تصمیمات وزارت راه و شهرسازی را از طریق تشکیل یک گروه کاری پیگیری کرد.
نصراللهی‌زاده با اشاره به نمونه‌ای از چشم پوشی سرمایه‌گذاری‌های کلان در استان به خاطر نبود راه مناسب گفت: شرکت سایپا قرار بود یکی از واحدهای تولیدی خود را در ایلام راه‌اندازی کند ولی پس از ارزیابی‌ها، توجیه اقتصادی آن از سوی کارشناسان آن شرکت تایید نشد و در نهایت این پروژه در استان اجرایی نشد.
وی هم‌چنین خبر داد: تا پیش از اجرای طرح مسکن مهر در ایلام اهالی این استان نزدیک به 60 تا 70درصد درآمد خود را صرف تهیه مسکن می‌کردند.
مدیرکل راه وشهرسازی استان افزود: بناست براساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان دولت دهم و تا پایان سال 91 فردی در استان نباشد که مسکن نداشته باشد و همه مردم صاحب خانه می‌شوند.
احمد صادقی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم گفت: در سال جاری طرح ارتباط ریلی ایلام به شبکه راه آهن کشور به اجرا گذاشته خواهد شد.
وی تاکید کرد: مطالعات بر روی این کار انجام شده و در سال 91 شاهد اجرای این پروزه مهم در استان خواهیم بود.
صادقی هم‌چنین خبر داد: در شرایط فعلی 10 هزار کیلومتر شبکه ریلی در کشور وجود دارد که در مقابل، 10 هزار کیلومتر دیگر هم اینک در حال ساخت در نقاط مختلف داریم.
صادقی اظهار کرد: علاوه بر این حجم از مسیر ریلی، هم اینک 2 هزار و 500 کیلومتر مسیر جاده‌ای در ایران ساخته شده که به موازات آن در حال حاضر 3 هزار کیلومتر دیگر در حال ساخت است.
وی سرمایه گذاری جاری برای ساخت این حجم از مسیرهای ریلی و جاده‌ای کشور را بسیار خوب توصیف کرد و در پایان با معرفی مهندس "محمد امین نصراللهی زاده " به عنوان مدیرکل راه وشهرسازی استان ایلام از مهندس "رضا سلیمانی " و مهندس "فرشاد دوستی" مدیران سابق راه وترابری و مسکن و شهرسازی استان قدردانی شد.
نظرات ارسال نظر