شنبه 14 تیر 1399

کاهش ۳۰ درصدی تولیدات باغات ایلام در سال جاری

مدیر باغات سازمان جهاد کشاورزی استان ايلام گفت: امسال به دلیل بارش تگرگ بیش از 30 درصد در تولید محصولات باغی در سطح استان کاهش خواهیم داشت.
مهندس همایون مضاهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه بیش از 5 هزار و 657 هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت محصولات باغی است، اضافه کرد: سالانه بیش از 14 هزارتن محصول باغی زراعی در استان تولید شده که امسال به دليل خساراتهای وارده، بیش از 30 درصد کاهش محصولات باغی داریم.
مظاهری با بیان اینکه بیش از 3 نوع میوه عمده و 3 نوع میوه هم به صورت الگویی در استان کاشت و تولید می‌شود، افزود: میوه‌هاي عمده شامل انگور، انار و خرما و میوه‌های الگویی شامل زرشک، آلو و زردآلو هستند.
وی با اشاره به رونق باغداری در سالهای اخیر در استان، تصریح کرد: فرهنگ باغداری هنوز به طور مطلوب در بین مردم ایجاد نشده است، زیرا برای کشت باغ و نحوی درست کشت باغات، باغداران به آگاهی نیاز دارند تا شاهد تولید بیشتر این محصولات در استان باشیم.
مدیر باغات جهاد کشاورزی استان خاطر نشان کرد: به دلیل خشکسالی، کمبود آب چاهها و کانالهای آبرسانی به باغداران امسال با در اختیار گذاشتن اعتبار کافی برای کشاورزان به وسیله تانکر به باغات آبرسانی خواهد شد.
مظاهری گفت: در سال به صورت متوسط 14 هزار تن محصولات باغی در سطح باغات استان تولید می‌شود.
نظرات ارسال نظر