جمعه 20 تیر 1399

کامیون‌های حمل میعانات گازی در ایلام باید استانداردسازی شوند

معاون محیط زیست استان ایلام گفت: با هدف جلوگیری از تصاعد بوی گاز از کامیون‌های حمل میعانات گازی که در مسیرهای بین شهری ایلام در تردد هستند، باید آنها را استانداردسازی کرد.
مهندس "غلامرضا ابدالی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) افزود: متاسفانه در مسیر تردد کامیون‌های حمل میعانات گازی که تامین کننده خوراک پتروشیمی ایلامند بوی گاز از آنها متصاعد می شود که افزون بر زنندگی بر محیط زیست نیز تاثیر گذار خواهد بود.
وی با بیان اینکه تاثیر این تصاعد گازی در شرایط فعلی ناچیز است، تاکید کرد: سازمان محیط زیست استان در راستای تحقق مسوولیت‌های خود در حفظ فضای طبیعی ایلام رایزنی‌هایی با دستگاه‌های مربوطه از جمله با شرکت‌های پتروشیمی و گاز ایلام انجام داده است.
در همین حال رییس برنامه ریزی حمل مواد نفتی شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی استان ایلام به خبرنگار ایسنا گفت: برای رفع نواقص فنی از کامیون‌ها و نفتکش‌ها واحد برنامه ریزی حمل مواد نفتی شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی ایلام همواره آنها را مورد ارزیابی و بازدید قرار می دهد.
"سارایی وند" افزود: همه نفتکش‌ها و کامیون‌هاي حمل گاز که در مسیرهای مبدا و مقصد در جاده‌های ایلام در تردد هستند، طی پروسه‌ای فنی در سه نوبت مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
وی اظهارداشت: چنانچه واحد مهندسی و نظارت شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی ایلام در بازبینی از کامیونی با نقص فنی مواجه شود یا پروسه‌ای غیر استاندارد در کامیون ببیند امکان بارگیری مجدد را نخواهد داد.
سارایی وند درعین حال گفت: برای جلوگیری از تصاعد بوی گاز از کامیون‌های حمل میعانات گازی که خوراک پترورشیمی ایلام را بارگیری می کنند افزون بر نظارت های دائم اقدامات لازم فنی را نیز به عمل آورده ایم واین درحالیست که کامکین ها از استانداردهای بین المللی برخوردارند.
وی گفت :مقدار بویی که هم اینک نیز از کامیون‌های در حال تردد در مسیرهای بین شهری ایلام هر از گاه تصاعد پیدا می کند ناچیز و طبیعی است زیرا این حالت را می توان در همه کامیون های حامل میعانات گازی که در جاده‌های بین شهری سراسر کشور تردد می کنند، حس کرد.
براساس گزارش رانندگان بین شهری به هنگام تردد کامیون‌های حمل میعانات گازی از مسیری بوی گاز تا فاصله ای از کامیون‌ها تصاعد می یابد.
نظرات ارسال نظر