دوشنبه 23 تیر 1399

بارشهای مکرر باران در ایلام/ اوج لطافت و سرسبزی در استان

طی یک هفته گذشته و به خصوص دیروز و امروز بارش باران در مناطق مختلف استان ایلام باعث شده اوج لطافت و سرسبزی به عروس زاگرس بخشیده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در حال که طی سالهای گذشته کمبود بارشها باعث پریشان شدن چهره طبیعت استان ایلام شده بود بعد از مدتها به دلیل بارشهای خوب طبیعت ایلام به اوج خود رسیده است.

هم اکنون چهره استان ایلام سراسر سبز شده است و بوی بکری طبیعت استان ایلام از هر نقطه استان به مشام می رسد.

بارش باران این نعمت الهی طراوت و شادابی خاصی به طبیعت استان ایلام بخشید و بارش های اخیر در مناطق مختلف استان  دمای هوای استان را به طرز محسوسی کاهش داد.

از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه  تا 8 صبح روز شنبه بیشترین میزان بارندگی در ایستگاه هواشناسی طولاب دهستان میشخاص  با 31 میلی متر ثبت شده است.

طبق گزارش اداره کل هواشناسی استان بعد از طولاب، دهستان میشخاص با 29.3 میلی متر، کارزان 25.5  میلی متر، سرابله 23.3  میلی متر، بدره 20.3 میلی متر، صید نظری 20 میلی متر و ارکواز ملکشاهی 19 میلی متر بارندگی داشته است.

همچنین در لومار  شهرستان شیروان چرداول 18.6 ، شباب 16، ایوان 15.8، ایلام 15.5 و هلیلان 14.5میلی متر بارندگی گزارش شده است.

مناطق گرمسیر استان هم از بارندگی های اخیر بی نصیب نبود. به طوری که میزان بارندگی در دهلران 10.5 میلی متر، در صالح آباد 8 میلی متر و در مهران 3.5میلی متر باران گزارش شده است.

نظرات ارسال نظر
  • مهدیدر تاریخ ۳۰ فروردين ۱۳۹۱

    با سلام، چرا طولاب را از خاص جدا حساب کردید مگر نه اینکه طولاب یکی از 9 روستای دره میشخاص میباشد. شاید فکر کردید طولاب مربوط به لرستان است؟؟؟؟؟؟؟؟ در ضمن تنها راه ورودی و خروجی طولاب همین راه ارتباطی دیگر روستاهای بخش میشخاص میباشد.چون رییس جمهور قول دادند که میشخاص بخش شوند.

    پاسخ به این نظر