شنبه 17 خرداد 1399

برخی بانکها در پرداخت تسهیلات روستایی همچنان بر ضمانت دو کارمند اصرار دارند

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام گفت: متاسفانه برخی بانکهای عامل در پرداخت تسهیلات در ارتباط با مقاوم سازی مسکن روستایی همچنان بر ضمانت دو کارمند اصرار دارند.
"فاخر محمدیان"، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: در سال 90 تعدادی روستاییان متقاضی تسهیلات بانکی به دلیل اصرار برخی بانکهای عامل موفق به دریافت وام خود نشدند.
وی با اشاره به نمونه‌های ارجاع شده از لیست متقاضیان تسهیلات مذکور به بنیاد مسکن از سوی برخی بانکها، تاکید کرد: تصمیم گیرندگان در برخی بانکها در پاسخ متقاضیان وام، می‌گویند یا باید دو کارمند رسمی معرفی شود یا از همان بانک یک کارمند ضمانت کند، درغیر این صورت تسهیلات اعطا نخواهد شد.
محمدیان با بیان اینکه این اصرارورزی بانکها در شرایطی است که اولا اعتبار این تسهیلات از سوی دولت با هماهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تامین شده است، افزود: براساس مصوبه بانک مرکزی اعطای تسهیلات با یک ضامن امکانپذیر است.
وی همچنین خبر داد: تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی از 10میلیون به 12 میلیون و500هزار تومان افزایش یافت، ولی به دلیل عدم ابلاغ بودجه سال 91 این پروسه جدید هنوز به اجرا گذاشته نشده است.
معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن استان ایلام همچنین اضافه کرد: در سه ماه آخر از سال 90 تعداد 1600 نفر برای استفاده از تسهیلات مقاوم سازی در سطح استان ایلام متقاضی شده‌اند که تا این لحظه 763 نفر وام 10میلیون تومانی دریافت کرده‌اند.
وی گفت: با ابلاغ اجرای بودجه سال 91 به متقاضیان دیگر براساس شاخصهای تعریف شده، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بقیه متقاضیان نیز برای استفاده از تسهیلات مذکور به بانکها معرفی خواهند شد.
محمدیان با اعلام اینکه طرح مقاوم سازی مسکن روستایی از سال 84 به اجرا درآمده است، افزود: از زمان اجرای طرح مقاوم سازی مسکن روستایی تعداد 21 هزار نفر متقاضی ثبت‌نام کرده‌اند که از این میان تعداد 17 هزار و200 نفراز آنها موفق به دریافت تسهیلات مذکور شدند.
وی گفت: در این میان 15 هزار دریافت کننده تسهیلات 10میلیون تومانی نیز پروانه بهره‌برداری یا همان پایان کار را دریافت کردند و برای بقیه افراد نیز براساس فرآیند موجود پایان کار صادر خواهد شد.
نظرات ارسال نظر