دوشنبه 5 اسفند 1398

تعطیلی بیش از ۱۵ رستوران در ایلام بدلیل نداشتن درآمد کافی

رییس اتحادیه هتل و رستوران‌داران ایلام گفت: افزایش 80 درصدی قیمت مواد اولیه رستورانها و کترینگهای ایلام و عدم صرفه اقتصادی، تعطیلی بیش از 15 رستوران را بدنبال داشته است.
لیلی درخشنده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: مرغ 3 هزار تومانی و گوشت 9 هزار تومانی امروز به ترتیب با قيمتهاي 5 هزار و 400 تومان و 16 هزار تومان خریداری می‌شود که قطعا در قیمت غذاهای ما نیز بی‌تاثیر نخواهد بود.
وی با بیان اینکه قبل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، از سوی مسوولان قول دریافت بسته‌های حمایتی را گرفتیم، اما تاکنون محقق نشده است، افزود: مگر می‌شود برنج پاکستانی كه از کیسه‌ای 17 هزار تومان به 28 هزار تومان افزایش یافته بر روی کسب و کار ما تاثیر نگذارد؟
درخشنده با ابراز گلایه از مسولان ذیربط اضافه کرد: هزینه‌های آب، برق و گاز به گونه کار رستوران و کترینگهای سطح شهر را تحت تاثیر قرار داده که حتی برخی از آنها ورشکست و الان تعطیل شده‌اند.
رییس اتحادیه هتل و رستوران‌داران ایلام همچنین با اشاره به اینکه استانهای همجوار ما بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، افزایش قیمت غذاهای خود را اعمال کرده‌اند، تصریح کرد: با وجود اینکه خیار و گوجه فرنگی در سطح مزارع کشاورزی استان نیز کشت می‌شود، اما با گران‌ترین قیمت به دست ما می‌رسد، ولی قیمت غذاهای ما خیلی تکان نخورده است.
وی به ورشکستگی بیش از 15 رستوران در سطح شهر ایلام اشاره کرد و گفت: متاسفانه اين رستورانها با در نظر گرفتن شرایط موجود، به دلیل عدم همخوانی هزینه‌ها با درآمدها مجبور به تعطیل کردن رستورانهای خود شده‌اند.
درخشنده خاطر نشان کرد: انتظار ما از مسوولان استان به ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان که با ارایه اقلام مصرفی از قبیل گوشت قرمز، برنج، مرغ و روغن به صورت تعاونی، ما را حمایت کنند، چرا که با این وجود ما نیز غذاهایمان را به صورت تعاونی و با قیمت معقول عرضه می‌کنیم.
رییس اتحادیه هتل و رستوران‌داران ایلام از وجود گنجایش در ظرفیت صنف خود خبر داد و گفت: حتی با وجود این شرایط کسی راغب به انجام این کار در ایلام نیست، چون بعد از گذشت مدت کوتاهی با تعطیلی مواجه می‌شود.
وی به یکی از بزرگترین مشکلات این صنف در ایلام اشاره و عنوان کرد: باقی ماندن غذا روی دست برخی رستورانهای سطح شهر، عاملی در جهت متضرر شدن صاحبان این صنف است، چرا که رستورانها بر خلاف کترینگها که بر اساس دریافت سفارش اقدام به طبخ غذا می‌کنند، فاقد چنین امکانی هستند و هر روز مبلغ قابل توجهی متضرر می‌شوند که دولت باید به آنها توجه کند.
نظرات ارسال نظر