شنبه 14 تیر 1399

مراکز درمانی ایلام باید به دستگاه بی‌خطرساز زباله‌های عفونی مجهز شوند

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان محیط زیست استان ايلام گفت: مراکز درمانی و بیمارستان‌های سطح استان باید به دستگاه بی‌خطرساز زباله عفونی مجهز شوند.
"مازیار سلیمانژاد "، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان این‌كه هم‌اینک شماري از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ایلام به دستگاه بی‌خطرساز زباله‌های عفونی مجهز شده‌اند، افزود: از نگاه محیط‌زیست شمار دستگاه‌های بی‌خطرساز زباله عفونی متناسب با حجم تولیدات زباله‌های عفونی در سطح بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیست، بنابراین باید در این‌باره بیشتر فعاليت شود.
معاون محیط‌زیست انسانی سازمان محیط زیست ایلام با برشمردن برخی زیان‌های بهداشتی ناشی از پراکندگی زباله‌هاي عفونی به صورت غیراستاندارد در سطح ملی و فراملی اظهار كرد: چنانچه پسماندهای عفونی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برابر استاندارد محیط زیست دفع نشوند، عاملي براي انتقال انواع بیماری‌ها هستند که در نهایت بهداشت و سلامت افراد را تهدید مي‌كند.
در همین حال معاون دانشگاه علوم پزشکی استان نیز به خبرنگار ایسنا گفت: همه مراکز درمانی اعم از دولتی و خصوصی باید به دستگاه بی‌خطرساز زباله عفونی مجهز شوند.
دکتر"عبادالله فلاحی"، افزود : با توجه به اهمیت زیستی نصب دستگاه‌هاي بی‌خطرساز زباله‌های عفونی هم‌اینک برای همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان این سیستم خریداری و بعضاً نصب و راه‌اندازی شده است.
وی با بيان اينكه برای بیمارستان‌های سطح شهرستان‌های استان نیز دستگاه بی‌خطرساز زباله عفونی خریداری و نصب شده است، گفت: همه مراکز درمانی و بیمارستان‌های خصوصی استان باید به این نوع زباله دفع‌کن‌ها مجهز شوند و نتايج بررسی‌ها حاكي از آن است كه اين بيمارستان‌ها نسبت به خرید دستگاه بی‌خطرساز زباله عفونی اقدام کرده‌اند.
نظرات ارسال نظر