دوشنبه 23 تیر 1399

مدیری خوب نباشد بدون تعلل او را کنار خواهم گذاشت

استاندار ایلام گفت: مدیری خوب نباشد بدون تعلل او را کنار خواهم گذاشت.
به گزارش خبرنگار مهر، محمودعباس زاده ظهر پنجشنبه در اولین دیدار جدی خود در جلسه شورای اداری با صراحت بیان داشت: مدیران توانمند مدیرانی هستند که در وزارتخانه های خود دنبال گرفتن اعتبار باشند درغیر این صورت باید یا در محل کار خود یا در بازدید از پروژه های مربوط به خود باشند به جز این مدیران نباید بدون اطلاع استانداری جایی بروند.
مشکینی در ابتدای سخنان خود ضمن تسلیت ایام حزن انگیز محرم، فرهنگ عاشورا را یک پدیده بی بدیل و بی نظیر در تاریخ بشریت دانست و افزود: عاشورا تنها پدیده ای است که قابل مقایسه با قرآن کریم است.
وی تفاوت نظام سیاسی ما را با نظامهای سیاسی دیگر در مشروعیت آن دانست و تصریح کرد: نظام سیاسی ما بر عقلانیت توأم با وحی است که درمقابل نظامهای سیاسی دیگر که عقلانیت بدون وحی دارند قرار دارد.
استاندار ایلام اصلی ترین وظیفه نظام سیاسی مشروع در حوزه کارامدی را تأثیرگذاری آن عنوان داشت و افزود: اگر کارآمد نباشیم تخریب می شویم.
وی در ادامه به چهار باید و مبنای کارآمدی پرداخت و بیان داشت: داشتن تحلیل دقیق و واقع بینانه از وضعیت موجود، داشتن استقلال از لابی های قدرت و ثروت، شکستن حلقه بسته مدیریتها و اجتناب مطلق از مناقشات سیاسی بی حاصل مهمترین مبنای کارامدی درسطح مدیران است.
وی به مدیران یادآور شد: انتظار می رود مدیران برای تعامل بیشتر با وزارتخانه ها دست به کار شوند و یکی از شاخصه های ارزیابی مدیران ظرفیت رایزنی آنان با وزارتخانه های خود برای تخصیص اعتبار بیشتر وافتتاح به موقع پروژه ها است.
مدیران ناکارآمد کنار می روند
مشکینی با اشاره به اینکه دست مدیران توانمند را می بوسم، تصریح کرد: بیشتر مدیران خوبند و اگر مدیری خوب نباشد بدون تعلل او را کنار خواهم گذاشت.
مسئول ارشد اجرایی استان یک بار دیگر به تنها آمدن خود به استان و اینکه هیچ دستیاری را به همراه خود به ایلام نیاورده است، اشاره کرد و گفت: اگر قبلاً چیزی هم شنیدم کنار گذاشته ام و منافع مردم استان ایلام را بر همه چیز دیگر ترجیح می دهم.
وی تذکر داد: مدیران از به وجود آوردن کلیدواژه هایی که خودشان هم معنای آنها را نمی دانند پرهیز کنند و با شناسایی ملموس ترین نیازهای مردم با قابلیت ریسک پذیری در چارچوب قانون منافع مردم و استان و کشور ا تأمین کنیم.
محمود عباس زاده مشکینی در بخش دیگری از سخنان خود به تدابیرعالمانه مقام معظم رهبری در شناسایی اهداف دشمن درسالهای قبل با نامگذاری سالها اشاره کرد وافزود: همه ما باید شعار امسال درخصوص سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی را محقق کنیم.
وی ادامه داد: ملت ایران تهدیدها و تحریمها را به فرصت تبدیل خواهد کرد و در شرایط سخت در تبدیل کردن تهدیدها به فرصت نبوغ ویژه ای دارند.
وی به تمام مدیران استان یادآور شد: باید مدیریت خود را تعادلی کنند و در مدیریت خود به مانند سواری بر دوچرخه عمل کنند که بتوانند درهر شرایطی تعادل خود را حفظ کنند.
فروش املاک مازاد استان
استاندار ایلام به ادارتی که املاک مازاد دارند تذکر داد که باید ملکهای اضافه خود را به فروش برسانند واین املاک که بیش از 300 واحد ساختمانی است و برابر اعتبارات عمرانی استان است به شاخص های کارکردی استان تبدیل شوند.
وی با ذکر این نکته که باید استان ایلام درشاخص های کارکردی درکشور اول شود، تصریح کرد: درست است درچند شاخص مثل بیکاری و خودکشی و غیره وضعیت خوبی نداریم اما در27 شاخص در تمام کشور برتر هستیم.
وی ادامه داد: استاندار نماینده حاکمیت است و از طرف رئیس جمهور انتخاب می شود و همه وزیران به او رأی می دهند.
مشکینی اضافه کرد: در دیپلماسی عمومی چیزهای زیادی در این استان هست که دشمنان را مأیوس می کند و در این استان باید به سمت و سویی برویم که هرماه یک مدیر در آنتن شبکه ملی حضور یابد و گزارش عملکرد ارائه دهد.
وی یادآور شد: مدیران بدون اطلاع استانداری محل ادارات خود را ترک نکنند، به هیچ وجه مشکلات بین دو دستگاه را به قوه قضاییه نکشانید بین خودتان مشکلات را حل کنید و به این وضعیتی که هستید راضی نباشید.
نظرات ارسال نظر
  • احمددر تاریخ ۶ آذر ۱۳۹۱

    نياز به يك ارزيابي درست است چون مديران فعلي استان خصوصاً، تعدادي از نهادهاي خاص كه مستقيم زيرنظر دولت نيستند پاسخگو نيستند مانند كميته امداد

    پاسخ به این نظر