وای به روزی که بگندد نمک !

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم»
«ن»والقلم و ما يسطرون ... سوگند به قلم و آنچه مي‌نويسند. «قرآن كريم»
«نشريات و مطبوعات در بيان مطالب آزادند،‌ مگر آنكه مخل به مباني اسلام يا حقوق عمومي باشند. تفصيل آنرا قانون معين مي‌كند.» «قانون اساسي اصل24»
رئیس محترم کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی
 جناب آقای محمدعلی پور‌مختار 
با سلام
همانطوريكه حضرتعالي مستحضريد مطابق قانونِ وظايف و اختيارات نمایندگان مجلس، نمایندگی قائم به شخص است؛ یعنی این مقام به هیچ عنوان قابل‌واگذاری به دیگری نیست و نماینده ي منتخب مردم نمی‌تواند مقام خود را به دیگری واگذار کند و بند اول اصل ۸۵ قانون اساسی به صراحت به این موضوع اشاره کرده است و مردم به این دلیل به نماینده‌ای رای می‌دهند تا به عنوان وکیل آنها در مجلس شورای اسلامی، قانون وضع کند و چنانچه امنيت شخص و يا اشخاصي در جامعه مورد تعرض و يا تجاوز قرار گيرد نماینده جزو اولين مسئولاني است كه طبق قانون، مأمن و پشتيبان آنان قرار گرفته و شهروندان بايد داد خويش را به نزد وي برده و ايشان است كه با نظارت بر حُسن اجراي قوانين و مقررات، فضايي امن را براي فعاليت و تكاپوي تمامي شهروندان حوزه‌ي مسئو ليت خويش بوجود آورد تا بلكه جامعه را در آسودگي خاطر در راه و مسير تعالي و پيشرفت قرار دهد و البته جنابعالي نيز آگاهيد كه معروف است«‌هر چه بگندد نمكش مي زنند ،واي بر آن روز كه بگندد نمك»؛ وضعيت پيش آمده براي مطبوعات منتقد موضع‌گیری‌های آقای احمد شوهانی، نماینده ايلام نيز از اين قاعده مستثني نيست.
اینجانب نيز با اعتقاد به مشي خيرخواهانه‌ي خويش و با رعايت قانون مطبوعات،خصوصاً ماده 3 اين قانون كه بيان مي‌دارد:«مطبوعات حق دارند كه نظرات، ‌انتقادات سازنده، پيشنهادات،‌ توضيحات مردم و مسئولين را با رعايت موازين اسلامي و مصالح جامعه درج و به اطلاع عموم برسانند» اخيراً در خصوص نحوه‌ی استاندار شدن عباس‌زاده مشکینی و نقش نمایندگان استان در این انتصاب، مطلبي را به رشته‌ي تحرير در آورده‌ام(نسخه يپيوست) كه در آن با استناد به واقعيت هاي موجود و از جمله کسب اطلاع از منابع موثق، عملكرد و ميزان تاثیر نمایندگان ایلام در انتصاب استاندار جدید به نقد نشسته است كه متأسفانه برادران جناب آقای دکتر احمد شوهانی- نماینده محترم مردم ايلام در مجلس شورای اسلامی بجاي آنكه بعنوان ناظر و نگهبان اجراي قوانين به قانون تن دهند و در اين راستا مطابق ماده 23 قانون مطبوعات كه مقرر مي‌دارد« هر گاه در مطبوعات مطالبي مشتمل بر توهين يا افترا يا خلاف واقع و يا انتقاد نسبت به شخص (اعم از حقيقي و حقوقي) مشاهده شود، ذينفع حق دارد پاسخ آنرا ظرف يكماه كتباً براي همان نشريه بنويسد و...» به تنظيم جوابيه و ارسال توضيحات خويش در مورد مطلب منتشره اقدام نمايد و يا حتي در غير اينصورت از طريق مراجع قانوني تعريف شده موضوع را پيگيري نمايد» با رويه‌اي نا‌متعارف اقدام به تهديد از طرق مختلف و ناسزاگويي به اینجانب و دست‌اندر‌كاران مطبوعات مي‌نمايند،‌ بطوريكه برادران ايشان در عكس‌العمل به مطلب منتشره در نشريه ي محلي «آلامتو» متعاقب برگزاري جلسه‌ي معارفه‌ي استاندار جدید، پس از آنكه اینجانب در حال ترك كردن سالن مراسم بودم بلافاصله با من برخورد نموده و ضمن توهین به اینجانب و تمام دست اندرکران مطبوعات ایلام گفتند: (( مطبوعات کیلویی چنده؟ خبرنگار کیه؟ ٰ برو بابا(( با لفظ بی احترامی تمام )) و بعد از آن به صورت فیزیکی به اینجانب حمله کرد که با وساطت حاضرین از دست ایشان خلاص شدم . بعد از آن از طریق واسطه هایی به اینجانب پیام دادند که باید از منزل خارج نشوم چون قصد کتک کاریت را داریم . كه البته اين موضوع نيز در سایت‌های خبری ملی و محلی منتشر شده و تصوير آن به پيوست به حضور ارسال مي‌گردد.
برادران آقای دکتر شوهانی اخيراً نيز در واكنش به مطلب منتشره اینجانب با تيتر«محمود عباس‌زاده مشکینی چگونه استاندار ایلام شد؛ مردی از جنس 27 خرداد» به قلم اينجانب سعيد بگ‌نظري اقدام به تهدید اینجانب نموده و عنوان کرده‌اند که از منزل خارج نشوم زیرا حتما بنده را کتک خواهند زد! غافل از آنكه اگر ايشان براي يكبار قانون مطبوعات را تورق نمايند، خواهند ديد كه مطابق ماده 4 اين قانون «هيچ مقام دولتي و غيردولتي حق ندارد براي چاپ مطلب و يا مقاله‌اي درصدد اعمال فشار بر مطبوعات برآيد و يا به سانسور و كنترل نشريات مبادرت كند» و متخلف از اين امر، مطابق تبصره 1 همين قانون به«انفصال خدمت از شش ماه تا دو سال و در صورت تكرار به انفصال دائم از خدمات دولتي محكوم خواهد شد.» 
لازم به ذکر است علاوه بر این موضوع بسیاری از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از دخالت‌های برادران این نماینده ي محترم در امور انتصابات به ستوه آمده و بارها در این خصوص با اینجانب درد دل نموده‌اند که در این راستا می‌توان به بازخواست فرماندار ایلام به خاطر گماردن فرزند یکی از شهدا به عنوان معاون خویش پرداخته و یا به مدیر کل تامین اجتماعی فشار اورده اند تا برخی اقدامات غیر قانونی را انجام دهد و... لذا تقاضا داریم تا در این خصوص نیز چاره‌ای اندیشیده شود.
جناب آقاي پورمختار! به هرحال، اكنون و پس از آنكه امنيت ما توسط كسي كه به موجب قانون بايد از بانيان و تأمين كنندگان امنيت‌مان باشد،‌ سلب گشته و تهديد مي‌شود؛ از شما مقام محترم بعنوان رئيس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی و همچنين از اداره اطلاعات استان و... تقاضا مي‌‌كنيم تا بلكه جلوي اينگونه بدعت‌گذاريها و حركات غيرمتعارف گرفته شود و در راستاي حفظ و حراست از ارزشهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كه مطبوعات يكي از اركان ركين آن است و گسترش فرهنگ اصيل اسلامي كه متانت، ادب، اخلاق، مهرباني، تحمل و تأمل  از اجزاء‌ لاينفك آن مي‌باشد اقدام نماييد. در پايان براي شما و تمامي خدمتگزاران خدوم و صديق نظام، آرزوي موفقيت داريم و از درگاه باريتعالي براي برادران نماینده ي ايلام، بازگشت به قانون و عاقبت‌به‌خيري را طلب مي‌نماييم.
 با تشكر فراوان سعید بگ‌نظري
 رونوشت:
* جناب حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی، ریاست محترم دفتر مقام معظم رهبری
* حضرت آیت‌الله جنتی، دبیر محترم شورای نگهبان قانون اساسی
* جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
* حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام
* حضرت آیت‌ا... آملی لاریجانی، رئیس محترم قوه قضائیه
* جناب آقای دکتر علی لاریجانی، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
* جناب آقای سردار جعفری، فرمانده محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
* حجت‌الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی، وزیر محترم اطلاعات
* مديركل محترم سياسي- امنيتي وزارت كشور
*جناب آقای دکتر عباس‌زاده مشکینی، استاندار محترم ایلام
* حجت‌الاسلام رحمانی، معاون محترم سياسي-امنيتي استانداري ايلام
* مديركل محترم اداره اطلاعات استان ايلام
* فرماندهي محترم نيروي انتظامي استان ايلام
* مدير كل محترم سياسي-امنيتي استانداري ايلام
* مديركل محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام
* مديركل محترم دادگستري استان ايلام
* دادستان محترم عمومي و انقلاب استان ايلام
*كليه‌ي مطبوعات، خبرگزاريها و رسانه‌هاي جمعي ملی و محلی
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال