افزایش لجام گسیخته گرانی بر دوش مردم سنگینی می‌کند

 امام جمعه ایلام گفت: افزایش بی سابقه لجام گسیخته گرانی بر دوش مردم سنگینی می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حجت‌الاسلام محمد نقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: افزایش لجام گسیخته گرانی قیمت کالا و خدمات مورد نیاز مردم ،این روزها سایه سنگین و آزار دهنده خود را بر دوش اقشار فقیر و متوسط جامعه تحمیل کرده است.
وی ادامه داد: متاسفانه تاکنون اقدام جدی برای مهار گرانی‌ها و برخورد با باندهای مفاسد اقتصادی و گرانفروشان صورت نگرفته است.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: این یک واقعیت بسیار تلخ و غیر قابل انکار است که عوامل بروز گرانی‌ها و عدم کنترل آن، سئوال برانگیز و گاها سبب بدبینی مردم نسبت به مسئولین است.
لطفی تصریح کرد: اگر چه عواملی از قبیل تحریم‌ها و فشارهای خارجی تاثیرات بسیار ناچیزی در روند صعودی قیمت کالا داشته اما سوء مدیریت و حصور فعال و پر رنگ مافیای اقتصادی و فضاسازی و القای یأس و ناامیدی جریان فتنه 88 در جلوه دادن تحریم‌ها و پذیرفتن این القائات در موضع گیری برخی از مسئولان این اوضاع نابسامان و نگران کننده را پدید آورده است.
امام جمعه ایلام گفت: بی‌ثباتی قیمت‌ها و عدم نظارت بر اوضاع آشفته بازار و نوسانات بازار ارز و طلا نگرانی‌های روز افزون مردم را فراهم کرده است.
وی ادامه داد: مسئولان دلسوز دولت و مجلس با هماهنگی و تفاهم و تعامل برای کنترل قیمت‌ها چاره اندیشی کنند و نگذارند بیش از این مردم عزیز و شریف و صبور با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجه شوند.
امام جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش به تجاوز رژیم نامشروع و غاصب صهیونیستی به نوار غزه اشاره کرد و گفت: این اقدام حاکی از خوی ددمنشی و تجاوزکارانه سران آدم‌کش و جنایتکار آن است.
وی افزود: این تجاوز قطعا با چراغ سبز آمریکا و سکوت مرگبار سازمان ملل و حقوق بشر و اتحادیه مرتجع عرب صورت گرفته است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام همچنین به شروع ماه محرم و آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: هدف امام حسین (ع) از قیام عاشورا مقابله با کانون ظلم و فساد بود.
نظرات ارسال نظر
  • کاشف فروتن شوکراندر تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۱

    متاسفانه فقط بیان میشه نه جناب امام جمعه و نه استاندار و نه بقیه به فکر ایلام نیستن

    پاسخ به این نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال