مولفه‌های کارآمدی مدیران از نگاه استاندار ایلام

استاندار ایلام مولفه‌های کارآمدی مدیران را تبیین کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس زاده مشکینی در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: نظام سیاسی ما مبتنی بر عقلانیت توأم با وحی است و درمقابل تمام نظام‌های سیاسی که مبتنی بر عقلانیت بریده از وحی هستند قرار می‌گیرد و این وی‍‍‍‍‍‍ژگی نظام، مسوولیتی سنگین را فراروی ما قرار داده است.
وی اصلی‌ترین تفاوت نظام سیاسی ما با نظام‌های دیگر را در مبنای مشروعیت آن دانست و تصریح کرد: در این نظام برخی از شیوه‌های مدیریت، اقتباسی و بخشی بومی است و شیوه‌های ناکارآمد باید اصلاح شوند.
استاندار ایلام ادامه داد: اصلی‌ترین وظیفه ما به عنوان مدیر نشان دادن تاثیر یک نظام سیاسی مشروع الهی در حوزه کارآمدی است، چرا که خیلی از نظام‌های سیاسی که در دنیا تا حد ابرقدرت خود را بالا کشیدند چون در عمل ناکارآمد بودند رو به زوال رفتند.
وی داشتن تحلیل دقیق و واقع بینانه از وضعیت موجود را اولین مولفه کارآمدی دانست و گفت: برخی در بحث تحلیل وضعیت موجود به دنبال کتاب و جزوه می‌روند که اشتباه است و برای این تحلیل‌ها داشتن لیستی از فرصت‌ها و تهدیدها، قوت‌ها و ضعف‌ها کافی است و کسانی که در حوزه مسئولیت خود چنین تحلیلی را نداشته باشند به زمین می‌خورند.
عباس‌زاده مشکینی داشتن استقلال از لابی‌های قدرت و ثروت که محدودیت می‌آورد را دومین مولفه کارآمدی عنوان کرد و گفت: مدیر در نظام جمهوری اسلامی باید چارچوبش قانون باشد، اگر بدهکار لابی‌های قدرت و ثروت باشد به دنبال مصالح مردم نخواهد رفت و اولین مقوله‌ای که فدا می‌شود منافع مردم و منافع ملی است.
وی ادامه داد: از مدیران استانی انتظار می‌رود بخش قابل توجهی از وقت خود را برای تعامل با وزارت خانه مربوط به خود و با معاونین وزارت‌خانه‌ها بگذارند که متأسفانه بخشی از این ظرفیت‌ها کامل تعریف نمی‌شود.
استاندار ایلام بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها و رایزنی با وزارت خانه‌ها را از این به بعد از شاخص‌های ارزیابی مدیران در استان ایلام دانست.
عباس‌زاده مشکینی سومین مولفه کارآمدی را، شکستن حلقه بسته مدیریت به نفع سایر ظرفیت‌های گمنام اما بالا عنوان و تصریح کرد: اگر جایی احساس شود که با عوض شدن مدیری کارها بهتر پیش می‌رود تعلل نخواهیم کرد.
استاندار ایلام چهارمین مولفه کارآمدی را اجتناب مطلق از مناقشات بی‌حاصل به ویژه مناقشات سیاسی عنوان کرد و گفت: تمام تلاش مدیریت استان باید این باشد که به این مناقشات وارد نشود، چرا که این مناقشات قاعده و سطح خاص خود را دارد و انتظارات مردم استان مطالبه سیاسی نیست و باید دانست که بین سیاست، اقتصاد، فرهنگ، کارآمدی و رفع نیازهای ملموس مردم هیچ مرزی نیست و سیاستمدار خوب کسی است که به مطالبات مردم توجه کند.
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال